HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Polaket e Polonia Varsheves gati te marrin Sukaj
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 03 Dhjetor 2011 00:05   pdfShtypEmail

xhevahir_sukajXhevair Sukaj mund te transferohet ne Poloni. Kete lajm te bujshem e kane bere te ditur burime te aferta me sulmuesin shkodran. Polonia Varshava, skuadra e vendit te trete ne kampionatin vendas “Ekstraklasa”, synon te perforcohet me talentin shkodran. Ka qene kjo skuader ne muajin gusht qe beri nje oferte zyrtare per Sukajn por ne ate periudhe Vllaznia nuk pranoi 50 mije euro per te dhe e mbajti ne skuader. Polonia Varshava eshte gati te paguaje per ta marre ne janar Xhevairin shkodran dhe bisedimet kane nisur. Vllaznia eshte gati ta jape ne Poloni sulmuesin kundrejt parave per kartonin e tij dhe ne kete menyre nuk lejon forcimin e ekipeve rivale si Flamutari, Skenderbeu dhe Tirana qe e duan ne skuader. Sukaj nese shkon tek Polonia Varshava mund te krijoje nje dyshe ne sulm bashk me Edgar Canin, sulmuesin qe luan prej veres atje dhe po shenon gol jave pas jave.


busy
komente