HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 24 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia humbet zbret kater shkalle ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Nentor 2011 00:15   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja e Shqiperise per muajin nentor ka humbur edhe kater vende te tjera ne klasifikimin e pergjithshem. Kuqezinjte tani renditen ne vendin e 75-te per ranglisten boterore. Rezultatet jo te mira qe kombetarja jone ka marre ne periudhen e fundit e kane zbritur disa shkalle.

Ne dy ndeshjet miqesore qe kuqezinjte zhvilluan kete muaj arriten te merrnin vetem nje barazim ne Maqedoni kunder vendasve ndersa me Azerbaxhanin u munden ne “Qemal Stafa”.

 


busy
komente