HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Thirrje anti-shqiptare ne Prilep
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 16 Nentor 2011 00:14   pdfShtypEmail

stadium_prilepGjate ndeshjes miqesore Maqedoni – Shqiperi ne stadiumin e Prilepit, nuk kane muguar thirrjet anti-shqiptare nga tifozet vendas. Grupi i tifozeve “Majmunet” nga Prilepi kane perdorur disa kore ofenduese.  “Shqiptari i mire eshte vetem shqiptari i vdekur”,  “Dhoma gazi per shqiptaret”, ishin thirrjet raciste te tifozeve maqedonas.
Ne stadiumin ‘Goce Dellcev’ ne Prilep skuadren Kuq e Zi e kane perkrahur rreth 150 tifoze shqiptare nga Shkupi dhe Tetova duke i dhene perkrahje te madhe futbollisteve shqiptar.


busy
komente