HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Mustedanagic mund te drejtoje ne dy miqesoret e nentorit
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Nentor 2011 23:52   pdfShtypEmail

MustedanagicFSHF po mendon seriozisht per t’ia lene ne dore ndihmesit te Kuzhes, boshnjakut Xhemal Mustedanagiçit, drejtimin e Shqiperise ne dy ndeshjet miqesore me Azerbajxhanin ne “Qemal Stafa” (11 nentor) dhe me Maqedonine ne Prilep (15 nentor). Trajneri i ri nuk po gjendet akoma dhe bisedimet me kandidatin kryesor Besnik Hasi kane ngecur. Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit Armando Duka nuk kerkon te nxitohet pasi kombetarja dhe tekniku i ri eshte nje teme delikate e cila kerkon zgjidhje te studiuara mire.

Per momentin nuk ka asnje zhvillim konkret dhe nuk pritet te kete edhe per pak kohe. Keshtu kane treguar burime te brendshme ne FSHF.


Shqiperia do te nise grumbullimin per dy miqesoret me 6 nentor, menjehere pas perfundimit te ndeshjeve te fundjaves. Duke qene se ende nuk eshte zgjedhur trajneri, FSHF ka bere gati listen paraprake te futbollisteve dhe lojtareve i eshte eshte nisur ftesa. Nese nuk gjehet zgjidhje brenda kesaj jave, e sigurte qe Mustedanagic do te drejtoje dy miqesoret e nentorit.


busy
komente