HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Josip Kuzhe: Lamtumire Shqiperi, tani do te drejtoj ndonje klub
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 20 Tetor 2011 22:11   pdfShtypEmail

josip_kuzhe1“Lamtumire Shqiperi”, ka qene kjo ajo qe lexohej qarte ne fytyren e kroatit Josip Kuzhe sapo ka dale nga takimi me kreun e FSHF-se Armando Duka. Ne fjalen e tij te fundit ne Shqiperi ai tregoi se e priste kete fund dhe ishte pergatitur. “U takova me presidentin Duka dhe vendosem qe te mos vazhdojme me bashkepunimin. Te dy palet menduam se kjo zgjidhje eshte me e mire per te gjithe. Une tashme kam rrugen time, ndersa Federata ka kohen e duhur per te gjetur trajnerin e ri. E ardhmja eshte serish futbolli, kam deshire te punoj ne ndonje klub, por te shohim”, u shpreh Kuzhe qe me pas u largua drejt Kroacise duke i dhene fund qendrimit ne vendin tone.


busy
komente