HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Gjendja e Ujkanit e qete pas operacionit (Video)
nga AlbaniaSoccer   E diel, 16 Tetor 2011 22:16   pdfShtypEmail
ujkani_suedi_shqiperi_berg_goli_2Portieri i kombetares se Shqiperise ka kaluar nje moment shume trondites ne takimin e sotem Novara-Bologna 0-2 dhe gjendja e tij eshte pak me e qete se ne momentet e para te demtimit. Ujkani i cili u perplas me shokun e skuadres se tij Michael Morganella gjate nje perpjekje per te larguar topin nga zona, u largua nga ndeshja dhe u dergua urgjent ne spital ku pati nje nderhyrrje kirurgjikale te menjehershme disa oreshe. Ujkani ka thyer hunden, pjese te zigomatikut, kater dhembe dhe ka pas nje carje disa centimetershe ne kafazin e syrit te cilen doktoret e kane suturuar.

Operacioni ndaj tij ka dale me sukses dhe nuk ka patur komplikacione. Ujkani ka filluar fazen e rikuperimit dhe gjendja e tij duket te jete me e qete se perpara operacionit.

Shikoni videon dhe momentin se si fluturon dhembi nga goja e portierit te kombetares se Shqiperise. Moment shokues dhe mjaft trondites

Kliko - Shiko Videon

busy
komente