HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuzhe kapitull i mbyllur, Duka nis te shqyrtoje kandidaturat
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 12 Tetor 2011 23:04   pdfShtypEmail

josip_kuzhe1Josip Kuzhe, trajneri i kombetares prej dy vitesh e gjysem nuk do te jete me njeriu qe do te drejtoje perfaqesuesen e Shqiperise. Nuk eshte bere akoma zyrtare por eshte thuajse e konfirmuar se per te ndeshja e fundit ne bankine ka qene ajo kunder Rumanise. Kuzhe do te largohet drejt Kroacise per te qendruar disa dite prane familjes se tij dhe do te kthehet per te marre valixhet pas dy javesh dhe prishur para kohe kontraten qe i mbaron ne fund te ketij viti. Presidenti i Federates Shqipetare te Futbollit ka nisur nga sot punen per te gjetur pasardhesin e tij. Mundesi reale jane disa ish futbolliste te kombetares qe duan te marrin drejtimin. Besnik Hasi, Rudi Vata apo dhe ndonje emer tjeter po perfliten. Duka nuk e ka mohuar kete opsion por gjithashtu ai po punon dhe shqyrton disa emra trajneresh te huaj per ti besuar drejtimin e kuqezinjve.


busy
komente