HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kristi Vangjeli jashte edhe me Estonine
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 22 Tetor 2009 18:20   pdfShtypEmail
kristi_vangjeli_para_maltes1_577037682Mbrojtesi i kombetares se Shqiperise, Kristi Vangjeli i cili i mungoi Shqiperise ne dy takimet e fundit eliminatore per shkak te nje demtimi qe pesoi ne gju gjate grumbullimit perpara ndeshjes me Danimarken, pas perplasjes me mbrojtesin tjeter te Shqiperise Andi Lila, nuk do te aktivizohet as per ndeshjen miqesore te 14 nentorit ndaj Estonise. Trajneri Kuzhe, testoi kater-peser lojtare gjate dy ndeshjeve qe perfaqesuesja e Shqiperise zhvilloi pa prezencen e mbrojtesit te majte Vangjeli dhe perseri nuk arriti te gjendte konfidencen e duhur qe ka kur Mbrojtesi i Arisit luan ne fushe per kuq e zinjte. "Nuk do te jem as ne ndeshjen ndaj Estonise", u shpreh Kristi Vangjeli per Albaniasoccer.com, duke shtuar se ky mosgrumbullim do ta ndihmoje akoma me shume ne rikuperimin e plote te gjurit.

Enea Shtrepi

busy
komente