HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 04 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Shqiperi-France 1-2
nga AlbaniaSoccer   E premte, 02 Shtator 2011 22:55   pdfShtypEmail
Kombetarja-e-ShqiperiseFranca ka mundur Shqiperine me rezultatin e ngushte 2-1 ne "Qemal Stafa" .Loja ka nisur e barabarte,por miqte kane pritur vetem 11 minuta per te mposhtur kuqezinjte,ku Karim Benzema perfiton duke zhbllokuar rezultatin.Kjo nuk i tremb aspak djemte e Kuzhes,qe godasin  traversen disa here me raste qe mund te barazonin golavarazhin.Fati nuk eshte ne krahun tone,duke bere serish Francen  te vulos me gol ne porten e Ujkanit.Kete here Mvila dyfishon shifrat ne minuten e 18,duke tronditur mbrojtjen tone.
Futbollisti Debatik Curri ka dale ne pjesen  e pare ,pasi eshte demtuar ne fushe duke i lene vendin kapitenit Altin Lala.Ky i fundit ka zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire duke i dhene shpirt lojes e vertetuar pozicionin e tij.
Ne pjesen e dyte ka pasur nje tjeter nderrim futet Hyka ne vend te Skeles .Vetem ne minuten e 46 vjen goli per ekipin Shqipetar nga bomberi Erion Bogdani i cili kthen shpresen se gjithcka mund  te ndryshoj ne shkallet e stadiumit kombetar.Mbetet goditja e fundit per Francen  por Kuqezinjte e dominojne lojen deri ne minuten 3' te kohes se rregullt,duke treguar nje France jo ne parametrat e menduara.
Nderkohe ekipi yne  do te udhetoje per ne Luksenburg diten e hene pa Currin e demtuar e pa Canen qe mori nje tjeter karton te verdhe ne kete ndeshje, per te shpresuar ne nje rezultat pozitiv që thjesht mund te permiresoje statistikat tona per sa i perket pikeve te grumbulluara ne fazen e grupeve.
Shqiperia mbetet ne vendin e parafundit e renditjes se grupit  D me 8 pike


busy
komente