HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Blank respekton Shqiperine, por Franca e tij kerkon fitoren
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 01 Shtator 2011 20:23   pdfShtypEmail

lorent_blankTrajneri i Frances Lorent Blank nje dite para ndeshjes me Shqiperine dhe ka komentuar ashtu si e sheh ai kete perballje. Francezi ka folur me respekt per kuqezinjte tane por ka theksuar se skuadra e tij do te futet ne fushe per te fituar. “Ne kemi shume respekt per ekipin shqiptar dhe mund te them se i kane edhe ata shanset per tu kualifikuar. Di qe kane fituar disa ndeshje qe ka luajtur ne Tirane. Franca ne teresi ka shume respekt per Shqiperine.  Ne gjithmone pergatitemi per te fituar, jo vetem me Shqiperine por me kedo kundershtar qe luajme. Kjo eshte gjeja me e thjeshte per te thene paraprakisht. Barazimi? Eshte pjese e tre rezultave. Ka ndeshje qe barazimi konsiderohet fitore, ka te tjera qe konsiderohet humbje”, ka thene Blank. Me pas ai nuk ka dashur te publikoje formacionin duke thene se nuk ka vendosur akoma se si do te luaj kunder Shqiperise.


busy
komente