HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Kombetarja e policeve shqiptar fiton 3-0 miqesoren kunder homologeve nga Franca
nga AlbaniaSoccer   E martë, 30 Gusht 2011 22:14   pdfShtypEmail
stadiumi_selman_stermasiNje ngjarje e vecante ka ndodhor sot ne kryeqytet. Ne pritje te ndeshjes Shqiperi-France qe do te luhet te premten per Europianin 2012, ka qene policia e Tiranes ajo qe ka dhene sinjalin e pare pozitiv per futbollin shqipetar. Ne nje ndeshje miqesore me homologet e Nices ne Frances, policet shqiptare kane arritur te fitojne 3-0. Kjo ndeshje futbolli eshte organizuar me shume ne baze te njohjeve personale te oficereve te policise, pasi shqiptaret kane qene per nje kurs trajnimi ne France.Ndeshja u zhvillua ne stadiumin “Selman Stermasi”, ne nje atmosfere teper miqesore, por qe ka patur edhe notat e gares, pasi ishte pergatitur edhe nje kupe e posaçme per kete qellim. Per koinçindence, ajo u luajt vetem 3 dite nga perballja qe kombetarja shqipetare do te kete me ate franceze per kualifikueset e Europianit 2012.

busy
komente