HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ FSHF i mohon tifozeve biletat e tribunes kryesore te “Qemal Stafes”
nga AlbaniaSoccer   E martë, 30 Gusht 2011 18:29   pdfShtypEmail

biletaE pabesueshme, por e vertet deri sa jetojme ne Shqiperi. Biletat e tribunes kryesore te stadiumit kombetare “Qemal Stafa”, per ndeshjen eleminatore te Euro 2012 Shqiperi-France nuk do te dalin fare ne shitje ne tregun e lire duke i mohuar tifozeve kuqezinj per ta ndjekur ekipin e tyre te zemres nga kjo pjese e stadiumit. Njerez prane FSHF-se pohojne se te 1200-biletat e tribunes kryesore jane te prenotuara e per kete arsye nuk do te dalin fare ne treg.

Te njetat burime pohojne se keto bileta jane te rezervuara per njerzit qe punojne ne institucione te larta shteterore si ne kryeministri apo ministrit e ndryshme. Nje veprim i njeanshem ky nga ana e FSHF-se, duke i mohuar tifozave te drejten e tyre per te ndjekur ekipin e zemres.

Jane keta  tifoze qe po i mohohet kjo e drejte qe vijne e paguajne biletat e kripura te FSHF-se per te ndjekur ekipin kombetar dhe ne ndeshjet e tjera eleminatore ku perball ndodhen ekipe shume here me modeste se ish kampjonja e botes Franca dhe kur vjen momenti qe ne Shqiperi vjen nje ekip i madh FSHF harron tifozet besnik duke i braktisur dhe mohuar atyre te drejten per ta pare nga afer ekipin kombetar  dhe kthehet nga ata tifoze me kollare qe vijne nje here ne pese vjete ne stadiume vetem kur vijne ekipe te medha si Hollanda dhe Franca se fundmi.

Klevis Bejkolli


busy
komente