HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Plotesohet grupi i kuqezinjve nen urdhrat e Kuzhes
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 29 Gusht 2011 23:27   pdfShtypEmail

kombetatja_zbret_autobuzKa nisur qe te djelen grumbullimi anti-France i Perfaqesueses se Shqiperise ne futboll por vetem te henen eshte plotesuar komplet numri i kuqezinjve ne urdhrat e trajnerit Josip Kuzhe. Trajneri i kuqezinjve ka thirrur ne Hotel "Dyrrah" te qytetit bregdetar 23 lojtare, sepse sic dihet brenda kater ditesh Kombetarja jone do te zhvilloje dy takime ne kuader te Eliminatoreve EURO 2012, kunder Frances ne 2 shtator dhe Luksenburgut kater dite me pas. Ne Tirane me Francen me date 2 shtator dhe ne Luxenburg me 6 shtator. Futbollistet qe luajne ne kampionatin shqiptar u grumbulluan qe te djelen ndersa sot u plotesua numri me ardhjen e legjionareve qe luajne ne Europe. Te marten kuqezinjte do te zhvilloje nje seance stervitore paradite ndersa mbasdite do te luajne nje ndeshje miqesore kunder kombetares U-17.


busy
komente