HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuqezinjte ngjisin dy pozicione ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 24 Gusht 2011 12:06   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseShqiperia ka ngjitur dy shkalle te tjera ne renditjen e permuajshme te FIFA-s. Kuqezinjte ndryshe nga muaji i kaluar tani ndodhen ne vendin e 57-te ne bote duke ruajtur pozitat e mira te arritura me mund gjate vitit te fundit. Fitorja kunder Malit te Zi ka dhene rezultatet e saj ne klasifikimin e pergjithshem nderkohe qe dy ndeshjet e shtatorit kunder Frances dhe Luksenburgut jane nje mundesi per te ngjitur edhe shkalle te tjera ne renditjen e FIFA-s.
busy
komente