HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Austri/ "Cmendet" Salihi, pese gola ne Kupe
nga AlbaniaSoccer   E diel, 07 Gusht 2011 06:00   pdfShtypEmail
hamdi_salihi_rapidHamdi Salihi ka bere te cmendet e gjithe Austria duke shenuar pese gola ne takimin qe u luajt sot. Rapidi i Vjenes ka fituar sot ne Kupe me skuaden e Lask Linzes (Am) me nje rezultat te thelle ku merite kryesore ka patur bomberi shkodran. Salihi ka shenuar pese nga shtate golat e fitores ndersa dy te tjerat i shenoi Gartler. Sulmuesi kombetares sone i dha nje mesazh domethenes trajnerit te tij qe nuk e ka preferuar si titullar ne ndeshjet e para ne kampionat. Pese golat e Salihit kane bere sot nje jehone te madhe ne shtypin dhe mediat austriake.


busy
komente