HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League/ Derbi shqiptaresh Vorskla-Dinamo Bukuresht
nga AlbaniaSoccer   E premte, 05 Gusht 2011 01:00   pdfShtypEmail

Europa_LeagueShorti i hedhur sot ne Nion te Zvicres per turin e katert te Europa Leagues beri qe te kemi nje derbi shqiptaresh me arome europe. Vorskla Poltava ku luajne Armend Dallku dhe Ahmed Januzi do te ndeshen me Dinamon e Bukureshtit ku luan Elis Bakaj. Lazio e Lorik Canes do te luaj kunder maqedonasve te Rabotnickit, nje short I lehte per lacialet. Shorti I pafat per Hanoverin e Altin Lales qe do te kete perballe skuadren spanjolle te Seviljas. Ndeshjet e para te turit te katert te Europa Leagues luhen ne 18 gusht ndersa te kthimit nje jave me pas.


busy
komente