HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Klodian Semina: Gati per fitore ne "derbi"
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Korrik 2011 14:16   pdfShtypEmail
klodian_semina_belasitsa_ndaj_levskiLocarno, skuadra ku luajne tre shqiptaret Semina, Sadiku dhe Malindi, sot ne mbremje do te zhvilloje ndeshjen e javes se dyte te Challenge league, ku do te presi skuadren e Luganos. Locarno humbi takimin e javes se pare 5-2 ne fushen e Wohlen edhe pse sulmuesi Armando Sadiku shenoi dy here.

"Eshte fillimi i kampionatit dhe jemi akoma ne fazen e ambjentimit me skuadren dhe me lojen e njeri-tjetrit. Shpresojme qe sot ndaj Luganos te zhvillojme nje ndeshje te mire dhe te arrime nje rezultat pozitiv", u shpreh mbrojtesi shtatlarte Klodian Semina i cili eshte optimist se lojtaret shqiptare ne kete skuader do te kene nje sezon rezultativ.

"Ne luajtem te tre si titullare ne takimin e pare dhe mund te them se u paraqitem mire (Malindi 60 minuta - Sadiku dhe Semina 90), pavaresisht rezultatit. Kuptohet, eshte pozitive qe ne te permiresohemi nga ndeshja ne ndeshje dhe jam i sigurte qe do kete permiresime pasi vullneti dhe deshira jane", perfundoi Semina prononcimin e tij per Albaniasoccer.com, disa ore perpara fillimit te takimit Locarno-Lugano

Kel Naraci 

busy
komente