HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Mbetemi serish ne vendin e 59-te ne bote
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 27 Korrik 2011 23:37   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitet1FIFA ka publikuar renditjen mujore te skuadrave kombetare dhe Shqiperia nuk ka ndryshuar asnje pozicion nga nje muaj me pare. Vendi i 59-te per kuqezinjte e Kuzhes do te mbahet edhe kete muaj ne pritje te zhvillimeve qe mund te sjelli gushti. Shqiperia do te luaj nje ndeshje miqesore ne Tirane me date 10 gusht kunder Malit te Zi dhe aty mund te behet ndonje levizje edhe ne rang-listen boterore te kombetareve.

 


busy
komente