HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Ryan Giggs: Shqiperia ishte vend i tensionuar, Cana lojtar i talentuar
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Korrik 2011 07:29   pdfShtypEmail

QemalStafaStadiumTiranaNje nga legjendat e futbollit Uellsian dhe nje nga veteranet e Manchester United, 37 vjecari Ryan Giggs e kujton turbullt ndeshjet ndaj Shqiperise 15-16 vjet me pare. "Mbaj mend qe kam shenuar ne ndeshjen e Kardif. Ishte goli i dyte ose i trete i imi me fanellen e kombetares. Ne Shqiperi nuk kisha deshire te shkoja, pasi nuk ndihesha mire dhe kisha degjuar qe situata ishte e turbullt ne vendin tuaj", u shpreh ne nje bisede Ekskluzive per Albaniasoccer.com, mesfushori i Manchester United qe ne vitet e tij te para si futbollist i kombetares se Uellsit. "Ne Angli kam luajtur ndaj Canes dhe eshte padiskutim nje lojtar i talentuar", perfundoi Giggs prononcimin e tij te shkurter per Albaniasoccer.com


busy
komente