HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Dimitar Berbatov: Shqiperia na humbi Evropianin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Korrik 2011 07:23   pdfShtypEmail

skandalNjeri prej sulmuesave kryesor te Manchester United, Bullgari Dimitar Berbatov, kujton dhimbshem ndeshjet ndaj Shqiperise ne eliminatoret e Boterorit 2008. "Ne Bullgari luajtem shume mire dhe nuk shenonim dot. Une godita edhe shtyllen, por nuk shenova. ne Shqiperi shenova nje gol minutat e fundit qe na dha barazimin, por Shqiperia na humbi kualifikimin me ato dy barazimet qe na morri", kujtoi per Albaniasoccer.com, Dimitar Berbatov i cili e mban mend ate gol historik. "ishte goli i 40-te i imi me kombetaren", kujton per Albaniasoccer.com sulmuesi i Totenhemit gjate asaj kohe.


busy
komente