HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 05 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa Lige/ Flamurtari rrezikon te ndeshkohet serish nga UEFA!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 14 Korrik 2011 19:23   pdfShtypEmail

uefa_logo1_703796564Ekipi Flamurtarit me te gjitha gjasat do te ndeshkohet serish nga UEFA. Pas gjobes se majme te marre per shperqendrim dhe pasiguri te krijuar falee veprimeve te tifozerise ne ndeshjen me ekipin malazez te Buduçnostit te luajtur ne Vlore, ekipi i Flamurtarit pritet te ndeshkohet serish me nje gjobe tjeter, por duke rrezikuar akoma dhe me shume deri ne pezullim te fushes pasi eshte nje veprim i perseritur brenda nje jave. Arbitri kryesor e ka nderprere lojen per hedhje te shisheve te ujit ne fushen e lojes. Ne nje moment shenjester e tifozerise vlonjate u be dhe arbitri anesor. Kjo ngjarje ndodhi si rrjedhoje e pakenaqesise se tifozeve vendas nga loja e lojtareve te tyre. Ne minuten e 76-te, ata ne menyre proteste jane larguar nga stadiumi Flamurtari.

Klevis Bejkolli


busy
komente