HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Argjentina / Batista le jashte Teves, Di Maria titullar
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 20 Qershor 2011 05:26   pdfShtypEmail
ball_goalTrajneri i Argjentines Sergio Batista, ka konfirmuar pas stervitjes se fundit, se Carlos Tevez nuk do te jete ne formacionin titullar te Argjentines per ndeshjen miqesore ndaj Shqiperise. Pas seances stervitore te zhvilluar ne Ezeiza, trajneri i Argjentines, konfirmoi se Carlos Teves do te zevendesohet nga Angel Di Maria si titullar per te luajtur ne sulm me Lionel Messin dhe Ezequiel Lavezzin. Gjithashtu si titullar do te luaje ne mesfushe edhe Lucas Biglia i cili do te zevendesoje te lenduarin Esteban Cambiaso ne krahun e majte te mesfushes vendase. Formacioni qe ka bere ne plan Sergio Batista per te filluar miqesoren e fundit qe skuadra e tij Argjentina do te luaje perpara fillimit te Kupes se Amerikes se Jugut do te perbehet: Sergio Romero, Javier Zanetti, Nicolas Burdisso, Gabriel Milito, Red Mark, Banega, Javier Mascherano, Lucas Biglia, Ezequil Lavezzi, Lionel Messi dhe Angel Di Maria.

busy
komente