HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia mberrin ne Buenos Aires
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 18 Qershor 2011 22:58   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitet1Dy dite para ndeshjes Shqiperia pas nje rruge te gjate nga Tirana ka arritur ne Buenos Aires. Kuzhe do te kete 48 ore ne dispozcion per te pergatitur si duhet skuadren qe do te provoje te mos turperohet perballe Messi & CO. Kuqezinjte kane zhvilluar stervitjen e pare ne Buenos Aires ndersa neser do te bejne nje te dyte ku trajneri do te shohi me mire formen e 18 lojtareve qe ka grumbulluar per kete ndeshje historike.  Argjentina ne kete ndeshje do te luaj me lojtaret me te mire ndersa kuqezinjte tane kane vetem pak prej titullareve dhe kjo ve ne rrezik paraqitjen qe Shqiperia do te bej ne stadiumin mitik El Monumental.


busy
komente