HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Nese do te shohesh Argjentine-Shqiperi, duhet te paguash nje cmim ekstra
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 18 Qershor 2011 22:41   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseEshte e turpshme por e vertete. Shqiptaret te henen duhet ta paguajne nje cmim ekstra per te pare ndeshjen miqesore Argjentine-Shqiperi. Paketa sportive televizive Supersport ka vendosur qe te mos e transmetoje kete ndeshje. Digitalb ne bashkepunim me Supersportin kane vendosur qe kjo miqesore e rralle te jepet ne “Paypreview” me nje pagesa eksta. Cdo kush qe do te doje ta shohi kete ndeshje duhet te jete i abonuar ne Supersport dhe te paguaje dy mije leke te vjetra per ta pare ne Digi Gold. Kjo praktike eshte bere me disa ndeshje skuadrash te huaja por kurre me pare skishte ndodhur me kombetaren tone. Shume tifoz kuqezinj do ta kene te pamundur te shohin Shqiperine perballe yjeve argjentinas. Kjo ndeshje luhet ne oren 23:10 te henen me oren tone lokale.


busy
komente