HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Kuzhe zgjedh 11-shen per te bere mrekulline ne Bosnje
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Qershor 2011 21:52   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseE ka ndare me ne fund mendjen trajneri i kombetares shqipetare Josip Kuzhe per lojtaret qe do te futen ne fushe nga minuta e pare ne ndeshjen kunder Bosnjes. Rikthimi ne kohe i Salihit eshte lajmi qe ka gezuar te gjithe dhe nuk ka prishur planet e kroatit. Ne porte do te luaj i talentuari Saimir Ujkani. Ne mbrojtje Dallku do te luaj ne pozicionin e djathte. Vangjeli ne te majtin ndersa Cana dhe i rikthyeri Debatik Curri ne qender te mbrojtjes. Ne mesin e fushes Bulku, Lala dhe Agolli. Disi me te avancuar do te jene Skela e Salihi ndersa Bogdani do te jete pesha e rende per sulmin kuqezi.

Formacioni 4-3-2-1

Ujkani

Dallku       Cana    Curri      Vangjeli

Bulku         Lala                Agolli

Skela               Salihi

Bogdani


busy
komente