HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Erjon Bogdani: Rikuperimi i Salihit, nje force me shume per kombetaren!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 04 Qershor 2011 15:40   pdfShtypEmail

bogdani_gol_greuther_albania_thumbSulmuesi i Cezenes ne Seria A dhe i kombetares Shqipetare Erjon Bogdani eshte shprehur optimiste per ndeshjen e se merkures perballe Bosnia Herzegovina. Ne deklaraten e tij per mediat ai ka pohuar se:

“Do te luajme ndaj nje kundershtari qe vjen pas nje humbje shkatarruese per te me rezultatin 3-0 dhe luan para tifozerise sa saj dhe do te jete mjaft i karikuar. Shpresoj qe te rikuperohet Salihi dhe Kapllani pasi ne kete menyre do te kete me shume mundesi zgjedhjeje e do te jete me mire per ekipin kombetar. Une kam luajtur si sulmues i vetem ne ekipin tim i ndihmuar nga dy lojtare te tjere nga prapa te cilet luajne me te terhequr dhe keshtu nuk e kam te veshtire te beje te njeten gje dhe ne ekipin kombetar. Deshiroj e shpresoj shume qe Hamdi Salihi te jete ne fushe qe nga minuta e pare ne kete perballje mjaft delikate per ekipin tone kombetare pasi dhe vete renditja ne kete grupe eshte shume i ngjeshur dhe nje rezultat pozitive do na ndihmonte shume ne keto kualifikuese”.

Klevis Bejkolli


busy
komente