HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuzhe ul para televizorit kuqezinjte per te pare Rumani-Bosnje
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 02 Qershor 2011 23:52   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitjeTe premten dy kundershtaret e grupit D, aty ku ndodhet dhe Shqiperia do te luajne kunder njera tjetres. Rumani-Bosnje Hercegovine do te zhvillohet te premten ne oren 20:00 dhe te gjithe kuqezinjte me ne krye trajnerin kroat Josip Kuzhe do te ulen para televizorit per te ndjekur kete takim. Ne daten 7 qershor Shqiperia do te luaj kunder Bosnjes ne Zenice e per kete arsye te gjithe lojtaret e me se shumti trajneri duhet te studiojne kundershtarin. Shqiperia shpreson te ndonje barazim i mundshem mes dy rivaleve te saj. Pas pese ndeshjeve te para ne kualifikuese, kombetarja jone ka grumbulluar 8 pike, po aq sa Bjellorusia e vendit te dyte. Bosnja, e katerta, ka koleksionuar 7 pike ne 4 ndeshje. Franca kryeson grupin tone me 12 pike ndersa Rumania ka vetem pese pike.

Pirro Nika


busy
komente