HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuzhe mes Shqiperise dhe Zagrebit
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Prill 2011 23:31   pdfShtypEmail
josip_kuzhe1Presidenti i Dinamos se Bukureshtit Zdravko Mamic, ne shtypin e shkruar kroat, deklaroi dy dite me pare se ai shikon si nje alternative per stolin e skuadres qe drejton, trajnerin e Kombetares shqipetare Josip Kuzhe. Mediat kroate kane pasqyruar sot lajmin se Kuzhes i pelqen nje rikthim ne Zagreb. Paga e larte qe mund ti ofroje presidenti Mamic qe ai te lere kuqezinjte, mendohet te jete zgjidhja per te kryer kete mision. Kuzhe perfiton 10 mije euro ne muaj me Kombetaren shqipetare ndersa me Dinamon e Zagrebit mund te marre pesefishin. Vete kroati ne mediat kroate ka deklaruar se ndihet mire ne Shqiperi dhe nuk ka ndermend te largohet. Por qendrimi i tij do te jete i sigurte kur ai te rinovoje kontraten me kreret e FSHF-se.

Pirro Nika

busy
komente