HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Leonardo ne vezhgim te Canes
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 14 Prill 2011 17:55   pdfShtypEmail
LORIK_CANATekniku i skuadres zikalter ne Serine A, pra Leonardo ditet e fundit eshte vene ne vezhgim te zevendes kapitenit te kombetares tone Lorik Cana. Websajti "calcio news 24" ne Itali publikoi kete lajm duke thene se Leonardo po shikon mundesite e kalimit te shqiptarit ne Mialno. Ky eshte nje interesim zyrtar dhe vjen pas atyre te Lacios, Aston Viles dhe Hamburgut. Klubi gjigand turk, Gallatasaraji kerkon 8-10 milion euro per kete futbollist cilesor qe ata e blene per vetem 5 milion Euro ne veren e vitit qe shkoi. Ne tratativa eshte Lacio, por kalimi ne Rome eshte pak i veshtire pasi shuma neto qe Cana do te paguhet ne sezon eshte vetem 800 mije Euro, ndersa ne Turqi ai perfiton 2,5 milion euro neto ne nje sezon.
Besi Donati


busy
komente