HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Klaudio Lotito: E dua Canen te Lacio
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 13 Prill 2011 17:40   pdfShtypEmail
lotito-lazioZyrtarizohet kerkesa e Lacios per Lorik Canen. Ka mundesi te shumta qe talenti i kombetares kuqezi te behet pjese e Serise A. Keto zera konfirmohen dhe nga presidenti i Lacios, Klaudio Lotito. Ai ne nje deklarate per mediat italiane ka shprehur shkrutimisht keto fjale ne lidhje me Canen: "I kam dhene urdher Igli Tares qe te sjelle ne merkaton e veres Lorikun ketu ne Itali. Ne kemi probleme ne mesfushe ndaj Cana eshte nje mundesi e mire per ne. Ai eshte nje futbollist i mire dhe me pervoje. E di shume mire qe ai kerkohet nga shume klube europiane po ashtu dhe ketu ne Itali, por deshira ime me e madhe do te ishte ta kisha pjese te ekipit tim." Me pas Lotito shton, " Tare po merret me kete ceshtie, por ne shikojme dhe vleren qe ai ka, per ne eshte nje shifer relativisht e larte pasi turqit e Gallatasarait kerkojne nje shifer rreth 10 milion Euro per sherbimet e futbollistit shqiptar." permbyll presidenti i njohur lacial.
Besi Donati

busy
komente