HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia e 50-ta ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 13 Prill 2011 14:02   pdfShtypEmail

renditjeKombetarja shqipetare per here te pare  eshte renditur ne vendin e 50-te ne renditjen e FIFA-s. Faqja zyrtare e institucionit me te madh te futbollit ne faqen zyrtare ne internet ka bere publik sot listen. Shqiperia ka ngjitur 23 vende ne krahasim me renditjen e muajit mars duke zene vendin e 50-te me 564 pike te grumbulluara ne total. Rekordi i meparshem per kuqezinjte ishte vendi i 58-te. Ky hap i madh qe ka bere Shqiperia ka ardhur pas fitores 1-0 me Bjellorusine.

Enea Shtrepi


busy
komente