HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Igli Tare kerkon Canen te Lacio
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Prill 2011 19:18   pdfShtypEmail
igli_tare_drejtor_teknik_lacioVetem sot pas rreth 10 ditesh mediat italiane kane zbuluar dhe e kane bere te ditur per publikun e gjere se Drejtori Sportiv i Lacios ka udhetuar per ne Shqiperi me date 27 mars fill nje dite mbas suksesit te kombetares Shqipetare per te bere nje takim privat me zv.kapitenin e kombetares Shqipetare Lorik Cana.Igli Tare ka pranuar sot se ka kryer nje takim me Lorikun ku ka biseduar gjate me te dhe qe eshte munduar te bind Canen qe ta kerkoje vete largimin nga Gallatasaray,por tha se ka shume pengesa per kete transferim te mundshem te Canes tek Lazio.Por dhe paga e Canes eshte relativisht e larte,tek Gallatasaray ai perfiton plot 2.5 milione euro ne sezon,por dhe kartoni i tij eshte rritur ndjeshem.Tani te shohim si do te ecin gjerat per te dyja palet,ka shpjeguar Igli Tare ne lidhje me kete ceshtje te shumeperfolur.
Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente