HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Kristi Vangjeli pjese e fushates elektorale ne Korce
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Prill 2011 15:56   pdfShtypEmail
kristi_vangjeliKristi Vangjeli, futbollisti i Kombetares dhe Arisit te Selanikut, zbarkon ne Korçe per fushaten elektorale ne prag te zgjedhjeve lokale, ku do te mbeshtese mikun e tij Blendi Shkembi, nje ish-kuqezi, aktualisht lojtar i Skenderbeut, i cili eshte perfshire ne garen politike per t’u bere anetar i keshillit bashkiak te qytetit juglindor. Vangjeli do te pjese e fushates elektorale te Shkembit. Ky i fundit do te kandidoje per anetar te keshillit bashkiak te qytetit, ndersa mban numrin 4 ne listen zyrtare te Partise Demokratike. Me kete renditje, mesfushori i “Ujqerve te Debores” e ka te garantuar futjen ne keshill, por megjithate ai duket se do te jete aktiv ne fushate. Ndaj, ka vendosur qe bashke me te, te jete dhe nje tjeter futbollist i njohur si Vangjeli. Lojtari qe jeton bashke me familjen e tij ne qytetin grek te Selanikut do ta beje shume shpesh rrugen Korçe-Selanik e anasjelltas, per t’iu thene qytetareve te Korçes se duhet te mbeshtesin nje futbollist per te perfaqesuar interesat e tyre brenda dhe jashte futbollit ne parlamentin e ri te qytetit.

Besi Donati

busy
komente