HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/Kryeministri shperblen Kombetaren
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 31 Mars 2011 17:42   pdfShtypEmail
sali_berisha10 mije euro per futbollistet dhe 15 mije euro per trajnerin Josip Kuzhe dhe per lojtarin Lorik Cana. Ky eshte shperblimi qe do te marrin lojtaret e kombetares shqipetare.Ky shperblim “teresisht i merituar” eshte theksuar nga kryeministri Berisha ndersa ne nje mbledhje qeverie, vuri ne dukje te gjithe performancen plotesisht ne ngritje te ekipit kombetar.
“Kete vendim qeveria e merr sepse Kombetarja shqipetare ne kete sezon ka shenuar arritjet me te medha ne tere historine e futbollit shqipetar” tha me tej ai.

Enea Shtrepi

busy
komente