HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ UEFA dhe FIFA :"out Bosnje-Hercegovina"
nga AlbaniaSoccer   E martë, 29 Mars 2011 20:15   pdfShtypEmail
fifa_logo-newBosnje-Hercegovina veteperjashtohet nga dy kompeticionet e organizatave me te medha te futbollit boteror qe jane UEFA dhe FIFA. Sot asambleja boshnjake e futbollit nuk miratoi ndryshimet ne statut per te krijuar nje federate futbolli me nje president. Nga 54 votues, 22 votuan per ndryshimet, 28 votuan "JO" per ndryshimet, 3 abstenuan dhe 1 nuk votoi. Per kete mosmarrveshje te kryesise se futbollit ne Bosnje-Hercegovine Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s dhe UEFA-s ka marre sot vendimin qe Bosnje-Hercegovina te perjashtohet nga cdo gare futbolli. Ky vendim hyn ne veprim ne daten 1 prill.

Besi Donati

busy
komente