HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Portugalia me tre kapiten, marshon drejt Play-Off
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Tetor 2009 22:28   pdfShtypEmail

ronaldo_demtuar_portugal_hungaryPortugalia ka shpartalluar Hungarine ne takimin e parafundit te saj per eliminatoret e grupit 1 dhe ka bere nje hap te sigurt drejt Play-Off per te siguruar nje vend ne finalet e Boterorit te Afrikes se Jugut. Humbja e Suedise dhe fitorja e Portugalise e ka ngjitur skuadren e Kueroz ne vend te dyte ne klasifikimin e grupit 1, me 16 pike pas Danimarkes se kualifikuar me 21 pike. Portugalia fitoi 3-0 me dy gola te Simaos dhe nje te Liedson. Kristiano Ronaldo pas asistit te golit te pare per Simaon u largua nga fusha e lojes i demtuar duke ja lene shiritin e kapitenit Simaos, i cili pas shenimit te golit te trete per Portugaline, te dytin e tij personal del nga fusha e lojes dhe zevendesohet duke ja lene shiritin e kapitenit Dekos. Pra pa Ronaldon dhe me tre kapitene te ndryshem Portugalia marshon e sigurt drejt Play-Off, pasi ne takimin e fundit pret Malten ne Portugali, nderkohe qe Suedia do te luaj me Shqiperine ne Stokholm. Te dyja takimet zhvillohen ne 14 tetor.


busy
komente