HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 05 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Bernd Stange: Shqiperia ka zhvilluar nje ndeshje te shkelqyer
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Mars 2011 23:05   pdfShtypEmail
bernd_stange_belarusTrajneri bjellorusise pas ndeshjes se sotme eshte shprehur per mediat se kombetarjka e Shqiperise e meritoi plotesisht fitoren: " Ne kete takim nuk kishim se cfare te kerkonim me shume pasi ishim me gjashte - shtate mungesa te rendesishme. Mund te kishim pesuar me shume se nje gol sepse ekipi Shqiptar ishte mjafte i pregatitur ne fushen e lojes dhe per mua meriton note maksimale. Ju me pytet se ke futbollist shqiptar do te cilesoja si me te mirin ne fushe? - une mund te them -  Te gjithe ishin te shkelqyer ne kete sfide. Tashme po fillojme te mendojme per sfiden e radhes dhe ndaj ju uroj suksese te metejshme." ka permbyllur kreu i pankines Bjelloruse.

Besi Donati

busy
komente