HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore / Shqiperi-SpVgg Greuther Fürth 1-2
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Tetor 2009 15:45   pdfShtypEmail
Kombetarja e Shqiperise ka humbur takimin e dyte miqesor me skuadren e Bundesliga 2 SpVgg kombetarja_ne_malteGreuther Fürth. Takimi eshte luajtur ne oren 14.00 me oren lokale ne parani te afro 350 shikuesave. Takimi u fitua nga skuadra vendase 2-1. ndonese kombetarja e Shqiperise kaloi ne avantazh me Erjon Bogdanin ne minuten e 11-te. nderkohe vendasit shenuan me ane te kapitenit mario Bilisikov ne minuten e 21-te dhe golin e fitores e shenoi Nikolai Muller minuten e 37-te.

Stadiumi Freundschaft – E shtune, 10.10.2009, 14:00 Ora Lokale 

SpVgg Greuther Fürth – Shqiperi 2-1 

Shenues: 0:1 Bogdani (11'), 1:1 Biliskov (21'), 2:1 Müller (37') 

Greuther:  Grün - Schröck (46. Kakoko), Biliskov, Mauersberger (46. Meichelbeck), Falkenberg (46. Nehrig) - Fürstner (67. Kleineheismann), Serdarusic (67. Rapp), Haas (46. Mokhtari), Müller - Sailer, Ghasemi-Nobakht (67. Katerna). - Trajner: Benno Möhlmann 

Shqiperia: Saimir Ujkani - Armend Dallku, Lorik Cana, Debatik Curri, Franc Veliu, Klodian Duro, Ervin Bulku, Jahmir Hyka ,Ervin Skela, Erjon Bogdani, Hamdi Salihi ( U aktivizuan:Isli Hidi, Mariglen Shoshi, Gilman Lika, Jetmir Sefa, Endri Vrapi, Besart Berisha, Edmond Kapllani, Elvin Beqiri, Emilian Vila) – Trajner: Josip Kuzhe 

Gjyqtar: Perl (Munih – GJERMANI) 

Shikues: 330


Genti Mebelli

busy
komente