HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuzhe vazhdon eksperimentet me skuadren ne stervitje
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Mars 2011 00:13   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitet1Stervitja dhe eksperimentet per formacionin kane vazhduar sot ne drejtimin e Josip Kuzhes. Ne stadiumin Niko Dova te Durresit, trajneri kroat i kuqezinjve ka ndjekur programin me lojtaret qe ka grumbulluar per sfiden e nxehte qe do luhet te shtunen kunder Bjellorusise. Sot  ne fillim ai ka bere disa ushtrime te lehta, ushtrime te tjera me topin dhe pastaj ka ndare skuadren ne dy ekipe me nga 10 lojtare. Kuzhe ka bere vetem eksperimente sepse formacionin do ta vendosi dhe do ta publikoje vetem te premten, nje dite para ndeshjes. Ne njerin krah kane qene Beqaj, Lila, Cana, Teli, Vangjeli, Lala, Bulku, Agolli, Skela, Salihi qe afron me shume me formacionin dhe ne krahun tjeter benin pjese Ujkani, Vrapi, Beqiri, Lika, Duro, Vila, Muzaka, Hyka, Bakaj, Bogdani. Gjate lojes Kuzhe ka bere dhe disa levizje mes lojtareve per te pare se si funksionojne me mire idete e tij. Ne fund ka pasur edhe disa prova nga goditjet standarte dhe pas kesaj lojtaret jane futur ne dush duke i dhene fund pergatitjeve per sot.

Pirro Nika


busy
komente