HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Te shtunen e gjitha Tirana vishet kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Mars 2011 00:07   pdfShtypEmail

tifo_kuq_e_zi_rrugveKryeqyteti i Shqiperise, Tirana, do te vishet e tera kuqezi qe ne oret e para te dites se shtune. Ndeshja me Bjellorusine po pergatitet si nje finale dhe shanci per tu hakmarre per dy humbjet qe kombetarja ka pesuar ne perballjet e fundit me ta. Tirana do te vishet e tera ne kuqezi qe ne oret e para te dites se shtune. Tifoze nga e gjitha Shqiperia do te vijne per te pare kete ndeshje. Interesimi ka qene me te vertete jashtezakonisht i madh gjate ketyre diteve dhe jane rezervuar pjesa me e madhe e biletave.

Tifoz nga Prishtina, Shkupi,Tetova dhe treva te tjera jashte kufinjve te Shqiperise kane konfirmuar prezencen e tyre dhe atmosfera premton te jete elektrizuese. Tifozet Kuqezi kane nisur prej kohesh organizimin dhe gjate gjithe dites pritet te kete feste neper rruget e Tiranes. E gjitha kjo atmosfere do te kulmoje ne mbremje, ne oren 20:00 ne stadiumin Qemal Stafa kur kombetarja do te luaj kunder Bjellorusise.

Pirro Nika


busy
komente