HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus / Lorik Cana kapiteni i ardhshem i Gallatasaray?
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Mars 2011 22:06   pdfShtypEmail
lorik__canaj_gallatasarajArda, Kapiteni aktual  Gallatasaray ka rene dakort qe te kaloje tek ekipi Madrilen i Atletikos per sezonin qe vjen. Posti i kapitenit per skuadren turke mbetet i hapur dhe te gjithe po flasin per lojtarin shqiptar qe do te vendoset si kapiten per sezonin e ardhshem dhe  mundesite me te medha jane qe do te jete Lorik Cana pasi "leadership" i tij eshte shume admirues si dhe ai pelqehet shume nga tifozet por dhe nga drejtuesit, per me teper nga bosi i skuadres Adnan Polat i cili ka folur dhe ka kritikuar disa here trajnerin (qe nga sot i shkarkuar) ish-legjenden e Gallatasarayt George Haxhi per pozicionimin e Lorikut ne skemat e tij. Keshtu qe me shume mundesi Cana do te konsiderohet kapiten i ardhshem i skuadres dhe kjo do ta veshtiresoje shume largimin e tij nga Stambolli, pamvaresisht se shume ekipe duan ta marrin ne gjirin e vet yllin shqipetar.

Andis Shoshi


busy
komente