HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Hamdi Salihi gol ne derbi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Mars 2011 20:22   pdfShtypEmail
hamdi_salihi_rapidSot derbi i vjenes ka perfunduar me fitoren e Rapidit. Shkaktari i fitores se Rabidit te Vienes ndaj Austrise se Vienes eshte bomberi Shkodran Hamdi Salihi me golin e tij qe i dha fitoren Rapidit. Ne minuten e 72' shenon golin e avantazhit Hamdi Salihi dhe Rapidi e gjen veten ne delir 0-1.  Me kete gol ai shkon ne kuoten e 13 golave ne kampionatin austriak dhe arrin te "mbushe mendjen" trajnerit te tij Pakult, i cili e kishte lene ne stol per disa kohe.
Besi Donati

busy
komente