HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 24 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana/ Sot ne rolin e tij natyral.
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Mars 2011 21:47   pdfShtypEmail
Lorik_cana_adhuruesMbas kritikes se bosit te klubit te Gallatasaray Polat Adnan ndaj trajnerit George Haxhit per shume probleme dhe per rolin e Canes,duket se ky i fundit e ka marre parasysh ultimatumin e presidentit per ta aktivizuar yllin shqipetar ne rolin e tij natyral pra si mesfushor shkaterrues.Sot ne ndeshjen e kupes se turqise qe ka perfunduar me rrjeta te paprekura ku Gallatasaray ka luajtur ne shtepi me Gazientepspor,Cana eshte shfaqur ne fushe ne rolin e tij qe e ka kryer shume mire por dhe eshte ndeshkuar me karton te verdhe ne minuten e 23 te takimit,gje e zakonshme per ish-marsejezin por qe kete gje e imponon dhe roli i shkaterruesit.Ne kete ndeshje Loriku ka treguar dhe aftesine organizative duke qene se eshte mesuar me te qenit lider,ai eshte fokusuar disa here nga kamerat duke motivuar shoket e skuadres qe nuk po arrinin te shenonin.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente