HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore / Shqiperi-Kili me 29 Mars
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Mars 2011 23:17   pdfShtypEmail
kombetarja_ne_maltePas ndeshjes kundër Portugalisë me 26 mars ne Leiria, ku trajneri i sapovendosur i  Kilit, "Bichi"
do te debutoje me  kombetaren kiliane, ai do te udhetoje drejt Tiranes per te luajtur tre dite me me vone miqesoren Shqiperi - Kili.

Ne keto ndeshje miqesore do te vleresohen dhe aftesite e trajnerit te ri  te Kilit Claudio Borgh.
Pasi anetaret e federates kiliane kane kontaktuar me anetaret e FSHF-se kane vendosur qe ndeshja te luhet ne Shqiperi ne daten 29mars. Tre dite pasi Shqiperia do te luaje ndeshjen e eliminatoreve te Euro 2012.

Besi Donati

busy
komente