HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 23 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Joan Andone: Deshiroj Lilen tek Dinamo
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Shkurt 2011 13:18   pdfShtypEmail
Andi_LilaTani qe kane mbetur dhe vetem kater dite nga starti i kampionatit ne Rumani, Dinamo e Bukureshtit shpreson te gjeje nje marrveshje me Andi Lilen perpara fundjaves por  per sezonin qe vjen ta kene te gatshem 25 vjecarin e kombetares se Shqiperise. Trajneri i Dinamos se Bukureshtit Joan Andone dha "ok" pasi ka vezhguar disa "dvd" te ndeshjeve te mbrojtesit qe keto kohet e fundit ka kryer dhe rolin e mesfushorit ku kete sezon ai ka shenuar dhe 4 gola me Tiranen. Refik Halili nuk do kurrsesi qe Lila te largohet, por nje oferte e majme nga rumunet mund t'ja prishte mendjen presidentit dhe vete lojtarit. Por dhe me kryesorja eshte se pas disa spekullimeve nga vete drejtuesit e Tiranes qe Lila firmosi per 2 vjet te tjera gje qe rezultoi e rreme,ata kane frike se mos Lila largohet me shume zero ne qershor dhe kjo situate ben qe ata te pranojne oferten e rumuneve qe tani. 

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente