HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Bylis-Teuta 3-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Shkurt 2011 00:29   pdfShtypEmail

Bylis_golNe stadiumin Adush Muca ne oren 13:00, Bylisi ka fituar me rezultatin e thelle  3-0 kunder Teutes. Ballshiotet e kane zgjidhur shume shpejt. Qe ne minuten e 3-te Xhafa ka shenuar me koke mbas nje goditje nga kendi. Teuta eshte trembur dhe per shume minuta nuk e ka marre veten ne fushe. Trajneri Edi Martini ka qendruar ne kembe dhe ka keshilluar lojtaret e tij te reagojne. Pjesen e pare ka patur nje loje te ashper ne mesfushe ku dy ekipet jane munduar te mposhtin njera tjetren.

Ne pjesen e dyte, Bylis ka thyer nje aksion te Teutes dhe nje kundersulm i shpejte ka nxjerre te vetem perballe portes Xhafen qe i vetem me Rizvanin ka dyfishuar rezultatin. Minuta e 57-te dhe Bylisi ka pare veten ne avantazhin e dyfishte.

Ne minuten e 70-te ka ardhur dhe goli i kapiteni Amarildo Dimo qe ka vulosur fitoren. Me keto tre pike ballshiotet jane ngjitur ne kuoten e 21 pikeve dhe tani shpresojne se mund te shpetojne renien nga kategoria.

Enea Shtrepi

 

 


busy
komente