HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana: Brenda Pranveres - Gallatasaray ne Kosove
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Shkurt 2011 10:50   pdfShtypEmail

LORIK_CANALorik Cana premton se njohja e Kosoves do te behet edhe nepermjet futbollit. Futbollisti i kombetares se Shqiperise ka theksuar se brenda stines se pranveres do te sjelle gjigandin Turk ne Kosove. Tashme Loriku po perdor potencen e tij ne fushe dhe jashte saj ne sherbim  edhe te vendlindjes te tij. Ai shpjegoi se: "Miqesorja ne Kosove do te zhvillohet patjeter brenda ketyre pak muajve pra brenda sezonit futbollistik Une kam biseduar me zyrtaret e klubit dhe ata jane te gatshem qe ta zhvillojne kete miqesore ne Kosove. Ndeshja do te zhvillohet per qellime bamiresie. Une do te bisedoj me babain tim dhe me kreret e Federates se Futbollit te Kosoves dhe te shohim se me ke do te luajme me Prishtinen apo me perfaqesuesen e Kosoves. Personalisht,  jam i mendimit qe te luajme me perfaqesuesen. Do te ishte me historike me e favorshme dhe me ne interes te vendit, por dhe per syrin e nderkombetareve", perfundoi Ambasadori jone per paqe ne bote, qe tashme po perdor dhe diplomacine e tij ne sherbim te vendlindjes.  

Skerdilaid Sulozeqi


busy
komente