HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Odhise Roshi: Shpresoj ta bind Kuzhen!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 06 Shkurt 2011 13:27   pdfShtypEmail
odise_roshiPas publikimit te listes se grumbullimit te futbollisteve per miqesoren e 9 Shkurtit me Sllovenine nga trajneri Kuzhe bie ne sy mosgrumbullimi i talentit Fierak te Flamurtarit Odise Roshi qe megjithese ka qene rreth nje muaj e gjysme larg fushave ai ka bere nje faze te pare te shkelqyer duke shenuar disa supergola.dhe kete faze te dyte eshte rikthyer fuqishem duke shenuar dygolesh kundra Shkumbinit, megjithate Kuzhese mesa duket nuk i mbushur mendja per ta grumbulluar. Roshi ne lidhje me kete u shpreh se: "Mendoj se do ta bind me kalimin e kohes dhe me lojen time trajnerin Kuzhe. Megjithese do kisha shume kenaqesi te vishja fanellen Kuq e Zi, me duhet te respektoj vendimin e trajnerit. Une jam i ri dhe padiskutim qe me kalimin e kohes do mbaj mbi shpatulla kete fanelle. Tani mendoj vetem per fitimin e titullit me Flamurtarin", theksoi Roshi.

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente