HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 23 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore / Trajneret, me objektiv per rezultat pozitiv
nga AlbaniaSoccer   E premte, 04 Shkurt 2011 12:48   pdfShtypEmail
albania_against_hungaryMe 9 shkurt kombetarja jone do te "perplase briret" me kombetaren Sllovene ne Tirane ne stadiumin kombetar "Qemal Stafa" ne nje miqesore por teper te vlefshme si per trajnerin tone Josip Kuzhe por edhe per trajnerin e miqeve Matiazh Kek.Tekniku i miqeve shpreson qe ta shfrytezoje miqesoren me Shqiperine per te pare gjendjen e 21-es se vet,por edhe per te eleminuar ato gabime qe ai pa nga te tijet ne ndeshjen e fundit zyrtare me Gjeorgjine.Ai u shpreh se,"synojme te marrim nje rezultat pozitiv i cili do te krijonte nje atmosfere te kendshme para rinisjes se eleminatoreve te euro 2012". Por dhe tekniku jone Kuzhe eshte shprehur se "kjo eshte nje mundesi shume e mire per mua per te pare kondicionin fizik te lojtareve,dhe jam i bindur se do te marrim nje rezultat pozitiv".

Skerdilaid Sulozeqi

busy
komente