HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesorja/ Maqedonia ne Korce me rezervat
nga AlbaniaSoccer   E diel, 14 Nentor 2010 00:32   pdfShtypEmail

Mirsad_Jonuz2Shqiperia do te luaj te merkuren ne Korce nje ndeshje miqesore perballe Maqedonise. Fqinjet tane kane zgjedhur te mos grumbullojne lojtaret me te mire por te marrin disa futbolliste te rinj e te tjere qe nuk kane gjetur hapsirat e nevojshme me pare. Trajneri I perfaqesueses maqedonaseMirsad Jonuz, ka bere te ditur se ndeshja qe do te luhet ne Korçe do te shfrytezohet si nje test per disa futbolliste te rinj dhe per ata lojtare qe nuk kane pasur shume hapesira ne skuader. Ndryshe nga Shqiperia qe ka grumbulluar thuajse te gjithe lojtaret me te mire, duke perjashtuar Bogdanin qe ka kerkuar te qendroje pushim ne kete ndeshje. Miqesorja mes Shqiperise dhe Maqedonise do te luhet te merkuren ne 17 nentor, ne stadiumin e Skenderbeu, ne oren 18:00.

Enea Shtrepi


busy
komente